Keď nie je priestor na chyby

Skúsený grafický dizajnér, Jozef Kyselica (aktuálne pracuje v prestížnej agentúre Wiktor Leo Burnett), nás oslovil s požiadavkou zastrešenia webovej prezentácie advokat.sk. Web vizuálne navrhol pre potreby advokátskej kancelárie Králik & Partners a potreboval niekoho skúseného, kto dané riešenie fyzicky naprogramuje.

Vzhľadom na to, že Jozef s firmou SEO Guru spolupracoval už v minulosti, tak vedel, že sa zameriavame práve na dva kľúčové prvky, ktoré pri tak prestížnej doméne bezpodmienečne vyžadoval:

  1. Pixel perfect implementácia - v preklade, aby stránka vyzerala presne tak ako bola navrhnutá (po konzultácii s klientom)
  2. Funkčný a kvalitný kód - pod tieto pojmy spadá rýchle načítanie webu, pohotové reakcie funkčných prvkov, a taktiež špičkové SEO

Prečo využiť služby skúsených programátorov aj pre jednoduchší web?

Začínajúci programátor by určite využil open source riešenie typu Wordpress, Joomla a pod. Je to jednoduchšie na inštaláciu, a taktiež je to zadarmo. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako správna voľba. Ide však o prvoplánové riešenie, ktorého nedostatky sa prejavia až neskôr.

Pre stránku, na ktorej sa bude aktualizovať iba sekcia novinky, nie je nutné implementovať robustný redakčný systém. Ten sťažuje správu vývojárom, a taktiež zbytočné súčasti navyše spomaľujú web, a to nemajú radi ako návštevníci, tak ani Google. Na druhej strane potrebné riešenie na mieru ako nadstavbu statickej webstránky dokáže skúsený programátor pripraviť v priebehu dvoch hodín.

Aká je úloha SEO špecialistu pri príprave webu?

V SEO Guru sme presvedčení, že web je nutné robiť kvalitne od začiatku, aj čo sa týka SEO. On-page optimalizácia rozhodne nie je položka, ktorú “zázračne” pridáte na stránku po jej dokončení. Na tento faktor je potrebné zamerať sa už od úplného počiatku tvorby webu, následná oprava napáchaných chýb v tomto smere totiž môže vyjsť veľmi draho.

Medzi základné nedostatky menej skúsených HTML kóderov či PHP programátorov patrí napríklad chybné použitie nadpisov alebo rovno ich celková absencia; biele písmo na bielom pozadí, kde sa síce nachádza tmavý obrázok, ktorý sa však nemusí vždy načítať (respektíve to minimálne nejaký čas trvá); tiež pri migrácii na nový systém sa často zabúda na korektné presmerovanie starých URL adries na nové atď.

Profesionalita na prvom mieste

Ako výsledok spolupráce vznikol web, ktorý profesionálnym spôsobom prezentuje klienta. Stránka predstavuje firmu, tím, referencie a služby ponúkané advokátskou kanceláriou. Zároveň je však prehľadná a aj nový užívateľ sa na nej vie bez problémov orientovať. Celková prezentácia vyvoláva v návštevníkovi dojem dôveryhodnej, úspešnej firmy, ktorú sa oplatí si najať.

Naši klienti