PDM Autosúčiastky - eshop s databázou TecDoc

Benchmark pre eshopy s autodielmi?

Firma PDM Autosúčiastky so sídlom v Žiline funguje na trhu už viac ako 20 rokov. Projekt bol pre nás v prvom rade zaujímavý potrebou implementovať zložitú databázu TecDoc, ktorá obsahuje veľké množstvo produktov, do už existujúceho e-shopu. Následne sme tiež vďaka UX analýzam dokázali zvýšiť klientovi konverziu návštevníkov webu na zákazníkov.

Začali sme pracovať na zmenách

...a veľmi rýchlo si uvedomili, že bude potrebné vybudovať celkom nový web, od základov. Stránka vytvorená pomocou šablóny na open source riešení nebola postačujúca pre e-shop s takým množstvom položiek (viac ako 100 miliónov prepojení). Bola pomalá a málo flexibilná, s balastným, zbytočne zložitým systémom. Pridávanie nových funkcionalít by bolo navyše komplikované, a časovo aj finančne neefektívne.

Riešenie na mieru

Navrhli sme, že vytvoríme novú stránku, ktorá je “user friendly” ako pre zákazníka, tak aj pre klienta, aby mohol e-shop efektívne spravovať. Web sa stal prehľadnejším, neporovnateľne tiež stúpla rýchlosť načítania. Samozrejmosťou bolo vybudovanie kvalitného SEO.

Dizajn je dnes responzívny vo všetkých zariadeniach, moderný a vizuálne atraktívny. Navigácia na stránke je intuitívnejšia a jednoduchšia, čo sme dosiahli vďaka použitiu farebnej schémy a rozloženiu jednotlivých položiek menu.

Prepracované UX a UI

Po spustení webu sme začali testovať užívateľské správanie. Nahrávali sme si na video ako sa návštevníci na webe správajú, ako pristupujú k nástrojom na vyhľadávanie produktov či ku nákupnému košíku. Následne sme na základe zistených informácii optimalizovali web jednak po grafickej stránke, a rovnako aj z hľadiska UX. Tiež sme do e-shopu implementovali chat pre potenciálnych zákazníkov, ktorí potrebovali poradiť s výberom vhodného tovaru. Toto všetko sa okamžite prejavilo na zvýšenom objeme objednávok.

Ďalším veľkým plusom daného riešenia je plná automatizácia pri importe nových respektíve existujúcich produktov z databázy TecDoc, ktorá sa viaže na cenníky dodávateľov a sama sa aktualizuje. To nášmu klientovi umožnilo ďalej rozvíjať svoj biznis. Na druhej strane, nová štruktúra, vzhľad webu a funkčnosť zjednodušia život jeho zákazníkom. Výsledkom je spokojnosť na všetkých stranách.

Naši klienti